Ümraniye Dijital Baskı

Ümraniye Dijital Baskı

AHD Reklam Tabela Hizmetleri’nin müşterilerine sunduğu Ümraniye dijital baskı, Elektronik ortamlarda oluşturulmuş tasarımların gelişen baskı teknolojileri sayesinde oldukça kaliteli ve çok hızlı şekilde yapılan dayanıklı bir baskı tekniğidir. Geleneksel şekilde olan baskı yöntemleri olan ofset ve serigrafiye nazaran sayfa başına çok daha fazla ürün alınabilen dijital baskı, çok yayın olarak kullanıılır. Oldukça ekonomiktir. Ümraniye dijital baskı için kullandığımız tasarımlar ise Corel ve Photoshop vb.bilgisayar programları ile hazırlanır. Solvent bazlı boya kullanarak hazırladığımız dijital baskılar olumsuz hava şartlarına dayanıklıdır uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Duyuru ve tanıtım amaçlı kullandımız billboard, afiş, tabela gibi dış reklam ürünlerinin oluşturulmasında kullanılan Ümraniye dijital baskı, yüksek kalite ve hız bakımından kullanılan birçok reklam tekniğini geride bırakmaktadır.  Boyutlandırma sınırlamasını ortadan kaldıran dijital baskı, hemen hemen tüm alanlarda sıkça tercih edilmektedir.

Ümraniye Dijital Baskının Faydaları Nelerdir?

Düşük maliyetli olması: Ofset baskıya göre çok daha az maliyet ile üretilen Ümraniye dijital baskı hizmetinde ön üretim basamağı bulunur. Bu da dijital baskının birim maliyetini fazlasıyla düşürmektedir. Hem iş gücü hem de malzeme tüketimi bakımından fazlaca tasarruf yaratan dijital baskı sürecinde kalıp, montaj ve film işlemleri ve bu sıralamada kullanılacak malzemeleri devre dışı bırakmaktadır.

Yüksek hız: Ön üretim aşamasına gerek olmayan Ümraniye dijital baskı işlemi zaman bakımından büyük avantaj sağlar. AHD Reklam Tabela Hizmetleri olarak bizim kullandığımız dijital baskı makineleri, 1 saat içerisinde yaklaşık 12 bine yakın baskı alma imkanı sunar. Tasarımlarınızın hazır bulunduğu durumlarda istenilen onlarca baskıyı aynı gün içerisinde almanız da mümkündür. Acil şekilde baskıya ihtiyacı bulunan hemen hemen her müşterimiz dijital baskı seçeneğini tercih etmektedir.

Tasarım özgürlüğü ve esnekliği: Kalıp kullanılmaması nedeniyle müşterilerimizin kendilerine özgü tasarımları istedikleri gibi hazırlayabileceği için Ümraniye dijital baskı sık tercih edilme sebeplerindendir. Taslak tasarımlar üzerinde istenildiği şekilde düzenleme yapılabilen dijital baskı oluşumları, yıllar boyunca saklanıp kullanılabilmektedir. Bu sebeple dijital baskı bütün işletmelerce büyük önem taşır.

Ümraniye Dijital Baskının Çalışma Prensibi

Geleneksel  olan baskı teknolojisinin aksine Ümraniye dijital baskı, sabit görüntülü baskı kalıbına ihtiyaç duymamaktadır. Diğer kullanılan baskı sistemlerinin sağlayamadığı birçok avantajı beraberinde getiren dijital baskı sistemi düşük tirajlı baskı işlemlerinin düşük maliyetle basılabilmesini sağlamaktadır. AHD Reklam Tabela Hizmetleri’nde kullandığımız dijital baskı makinelerimizde, tasarımı yapılmış baskıyı, makineye gönderen ve baskıyı bu makine formatına uyarlayabilen Raster Image Processor (Görüntü İşleme Birimi) bulunmaktadır. Ofset baskı sisteminde gereken baskı öncesi hazırlık aşamaları, dijital baskıda yapılmadığından hem iş gücü hem de birim maliyeti daha az olduğu için büyük oranda tasarruf sağlanmaktadır.

Ümraniye Dijital Baskı ve Ofset Baskı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ofset baskı makinelerinde baskı kalıpları sürekli değişmekte ve bu işlemlerin bir kısmı manuel olarak yapılmaktadır. Ancak Ümraniye dijital baskı da kalıpların değiştirilmesi gerekmemektedir. Bu da dijital baskıyı tercih etme sebeplerinden en önemlisi olarak bilinmektedir. Seri baskı yapmak ofset baskıda pek mümkün değildir. Dijital baskı da ise aynı gün içerisinde 12 bin adet başka almanız mümkün olacaktır. Ayrıca tasarımda yapılan hata ya da herhangi bir değişiklik dijital baskı da kolayca çözülmektedir. Bir diğer farklılık ise kimyasal atıktır. Ofset baskı birçok kimyasal madde kullanılarak yapıldığından baskı sonrası atıklar dijital baskıya oranla daha fazla olmaktadır.  En önemli farklardan bir diğeri ise her gün değişen ve gelişen dünyaya dijital baskının çok çabuk ayak uydurabilmesidir. Bu nedenler birleştiğinde dijital baskı, ofset baskıya oranla daha çok tercih edilmektedir.

Dijital Baskı Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Ümraniye Dijital baskı fiyatları yapılacak çalışmanın m² sine göre değişmektedir. Prensibimiz gereği ucuz ve kalitesiz malzeme kullanmamakta, kullandığımız en üstün makinalarımız ve en kaliteli boyalarımız ile sizlere en uygun dijital baskı fiyatları vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir