Totem Tabela

Totem Tabela Nedir?

Totem Tabela, dış mekanlarda, şehirlerarası yollarda ve cadde kenarlarında uygulanır. Uzaklığa göre ebatları ayarlanabilen açık hava reklam türüdür. Totem tabelalar gösterişli tabelalardır. Halk arasında direkli tabela olarak da anılır. Genelde işyerlerinin, devlet binalarının büyük alış veriş merkezlerinin fark edilmesi için uygulanır.

Totem Tabela Nasıl yapılır?

Polin tabelalar da denilen bu görsel reklam materyalleri; bu işin uzmanı olan personeller tarafından uygulanmalıdır. Projenin tasarımı tamamlandıktan sonra, grafiği vektör tabanlı olan Corel Draw programında hazırlanır. Bu programda hazırlanan grafiği, alüminyum olan tabakalara geçirmek için, bilgisayar altyapılı metal kesicilere aktarılır. Bu kesiciler lazer ve CNC kesicileridir. Kırma ve kıvırma yerleri kesim makinelerinde şekillendirilir ve lazer veya CNC kesim yapılır. Totem reklam panosunun yerden olan yükseklikleri en az 3 veya 4 metre olmalıdır. Üretilen totem reklam panosu malzemeleri fırın boya denilen sistemle boyanır.

Totem tabela modelleri kendi içerisinde çeşitlenir; ışıklı ve ışıksız olanlardır. Totem tabelanın panosunun iç düzeneğine; elektrik tesisatı veyahut güneş enerjisi ile çalışan sistem yerleştirilir. Bu tür direkli tabela büyüklüğü, borularının içine insan sığacak genişliktedir.

Totem Tabela Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Yer belirlenmesi doğru yapılmalıdır. Bu oldukça önemli husustur. Emanet şekilde durmamalı veya küçük kalmamalı. Yere göre totemin büyüklüğü, uzunluğu, şekli, biçimi ayarlanması sağlıklı olur. Yer totem tabelayı konumlandırmak uygun değilse yer için beton kullanarak daha güçlendirilebilir. Tabelanın kar, yağmur  gibi hava koşullarına dayanıklı olabilmesi oldukça önemlidir. Sürekli dış ortamda kalacağından doğa olaylarından olabildiğince az derecede etkilenmesi için ilgili önlemler alınmalıdır. Örneğin, tabelanızın fırtınalı olan hava koşullarında sağlam şekilde durabilmesi için tabelanın iskeletinin ve tabelanın sabitlendiği yerin tamamen sağlamlaştırılması önerilir. Bu sebeple iskeletinde sağlam, yeterli ve kaliteli malzeme kullanılmalıdır. Rüzgâr ve materyal dayanımı gibi teknik bilgilerin hesaplanarak ve uygulanarak yapılması gereken bir reklam aracıdır. Tasarım ve çizimlerinin özgün olmasına ve amacına uygun yapılmasına dikkat edilmelidir. Bir tabelayı diğerlerinden bir adım önde tutan özelliklerden biridir. Tabelaların ışık gücü, tabelanın görünürlüğü, ayakta sağlam şekilde durabilmesi konuları özellikle dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Tabela yapım sırasında en çok önem verilen konulardan bir tanesi de tabelanın ışıksız ortamda nasıl göründüğü konusudur. Çünkü tabelalarda gündüz görünümü kadar gece de önemlidir. Profesyonel ekipler ile çalışılması önemlidir. Tabela tercihi yapılırken sadece maliyete bağlı değil kullanım şartlarına uygun olup olmamasına, uzun süre kullanım sağlayabilmesine göre bir karar verilmelidir. Tabelanın üzerinde ne yazacağı, tasarımı, kullanılan metinler, yazı karakterleri oldukça önemli ayrıntılardandır. Bütün bunların kişilerin firmalarına, markalarına ve verdikleri hizmete özel olduğu unutulmamalıdır. Tabela için dışardan görünüşü kadar içinde kullanılan malzemeler de önemlidir. Bütün iç dış malzemeler kullanım amaçlarına uygun ve kaliteli olarak özenle seçilmelidir. Tabela kişinin veya firmanın ne iş yaptığını en etkili bir şekilde anlatmak için en uygun araç olduğundan detayları ile yakından ilgilenilmelidir.

 Totem Tabelaları Nerelere Konulur?

Açık havada reklam konusunda vazgeçilmez reklam aracıdır. Çok büyük popülarite ve etkinliğe sahip olan totem tabela ile çok sık karşılaşılır. Yol kenarlarına, işyeri girişlerine, otoban ve şehirlerarası uzun mesafeli yollara konulur. Uzak mesafelerden görünebilir özelliği sayesinde kullanıcıları tarafından çok tercih edilmektedir. Ayrıca totem tabela, açık arazilerde, mağaza önlerinde, yüksekliği çok olmayan tepelerde, park alanlarında site girişlerinde kullanılmaktadır. Birçok eczane, lokanta, restoran, otel, benzin istasyonu, bina, apartman, site tarafından bu çeşitte tabelalar tercih edilir. Bunun nedeni markalarının, isimlerinin reklamını ve tanıtımını güzel bir şekilde yapabilmektir. Firmamız, markasını en iyi şekilde tanıtmak isteyenlere bu hizmeti en iyi şekilde verebilmek için profesyonelce çalışmakta her gün daha da ileriye gitmektedir.

Avantajları nelerdir?

Kalabalık kesime hitap ettiği için ilgi uyandırıcı bir özelliğe sahiptir. Renk seçimi de önemlidir ve bu seçim müşteri kararına göre yapılır. İster rengârenk ister sade görünümler tercih edilebilir. Maliyet olarak uzun sürede oldukça avantaj sağlar. Uzun yıllar kullanıma uygun hazırlanmış totem tabela markanızı en iyi şekilde temsil eder ve markanın reklamını yapar. Görünüşü ile son derece gösterişli olduğundan akılda kalıcı bir etkiye sahiptir. Aynı anda birden kişiyi etkileyebilir ve büyük kitlelere ulaşır. Müşterilerin merakını çekip onları firmaya yönlendirmede oldukça etkili reklam aracıdır. Bu avantajlı tabelalarla sizde markanızın veya firmamızın tanınmasını sağlayabilirsiniz ve bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Totem Tabela Çeşitleri

Piyasada birçok totem tabela çeşitleri mevcuttur.  Bunlardan hangisinin seçileceği müşteri seçimine, kullanılacak yere ve hangi amaç ile kullanılacağına bağlıdır. Çeşitleri: Vinil Germe Tabela, Profil Tabela, Çelik Saç Tabela, Alüminyum Tabela, Kompozit Tabela, Likit Tabela, Tek Ayaklı Tabela, Çift Ayaklı Tabela olarak sıralanabilir.

Totem Tabela Fiyatları Nedir?

Totem fiyatları; totem tabela modellerinde m2 fiyatı üretimde kullanılacak malzemelere veya tabelanın ölçülendirilmesine göre değişiklik göstermektedir. Ekibimizin üretiminden titizlikle çalışılarak üretilmiş olan ışıklı tabelaları, en uygun fiyatlarla sizlere iletmekten mutluluk duyuyoruz.